Ciekawe

SUPLEMENTY Z KREATYNINA OD 7NUTRITION

Kreatyna to związek, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Składa się z trzech aminokwasów, tzn. argininy, glicyny i metioniny, pod wpływem skompilowanych procesów przechodzi w fotokreatynę, która zapewnia niezbędną energię. Mimo że kreatyna wytwarzana jest przez organizm, to osoby aktywne fizycznie powinny zwiększyć jej poziom. Można zrobić to na dwa sposoby, tzn. przed odpowiednio zbilansowaną dietę lub stosując suplementację. Odpowiednio poziom kreatyny stymuluje syntezę białek działając antykatabolicznie i anabolicznie. Dzięki temu hamuje rozpad mięśni i pomaga w ich budowie. Suplementacja preparatami z kreatyną pozwala zwiększyć wytrzymałość, gwarantuje dłuższy i efektywniejszy trening oraz szybszą regenerację. Kreatyna ma właściwości absorbujące wodę, dlatego mięśnie osób przyjmujących suplementy wydają się większe i masywniejsze.

Jakie preparaty z kreatyną wybrać?

Suplementy z kreatyną powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb organizmu. Trzeba pamiętać, że aby osiągnąć dobre efekty, suplementację należy połączyć z treningiem o odpowiedniej intensywności. Kreatyna wspomaga trening siłowy i wytrzymałościowy, pomaga zbudować suchą masę mięśniową. Jest również odpowiednim suplementem dla osób uprawiających sporty lekkoatletyczne, gdzie ważna jest o duża szybkość, wytrzymałość i wydolność. Suplementy można przyjmować w czasie redukcji, ponieważ kreatyna ma działanie anaboliczne, przy ograniczonej diecie dostarcza energii. Na rynku dostępne są preparaty z kreatyną w różnej formie. Najprostszy skład ma monohydrat kreatyny. Ma działanie anaboliczne, jest tani i dobrze przyswajalny, ale ze względu na słabą rozpuszczalność w wodzie, działanie jest opóźnione. Lepszą przyswajalność ma jabłczan oraz cytrynian kreatyny. Obie postacie nie wykazują tendencji do gromadzenia wody. Bardzo dobrą przyswajalnością i wydajnością cechuje się ester etylowy kreatyny. Najsilniejszą formą jest orotan kreatyny. Warto pamiętać, że kreatyna najlepiej wchłania się z węglowodanami, dlatego należy przywarować ją z posiłkami o odpowiednim składzie. Przyjmowana zgodnie z zaleceniami nie wykazuje działań niepożądanych.

7Nutrition – kreatyna dopasowana do potrzeb wszystkich klientów

Firma 7Nutrition jest producentem suplementów z kreatyną, które z łatwością można dopasować do potrzeb różnych osób. Kreatyna występuje samodzielnie lub z dodatkiem innych składników, np. witamin, minerałów czy aminokwasów. Produkty cechuje wysoka jakość, doceniana przez klientów. Dużym uznaniem cieszy się HCL Creatine, najsilniejsza i najlepiej wchłanialna forma kreatyny na rynku. Zawiera czysty chlorowodorek kreatyny, wzbogacony o taurynęSuplement wyróżnia wysoka stabilność, doskonała wchłanialność i przyswajalność oraz zwiększone ilości zmagazynowanej kreatyny w mięśniach. Stosowana zgodnie z zaleceniami powoduje wzrost suchej masy mięśniowej, zwiększa wytrzymałość siłową, gwarantuje przyrost siły statycznej i dynamicznej. To idealny środek zapewniający skuteczną i szybką regenerację po treningową. Dostępny jest w kapsułkach, to świetny wybór dla osób, które nie przepadają suplementami w proszku.