Dom i Wnętrze

Szafa w mieszkaniu – gdzie ją ustawić? Jaką wybrać?

Szafy

Wybór szafy do mieszkania nie jest prosty – zazwyczaj musimy wziąć pod uwagę konkretne parametry danego pomieszczenia, jak również możliwości związane z wniesieniem mebla do środka. Szczególnie właściciele niewielkich mieszkań mogą mieć spory problem z dopasowaniem odpowiedniego parametru szafy. Być może poniższe wskazówki okażą się pomocne podczas doboru szafy.

Szafy wnękowe – jak wykorzystać wnęki?

Wnęki i nietypową zabudowę uważa się za bardzo problematyczne zagadnienia w procesie meblowania mieszkania. Wnęki tworzone są najczęściej w niewielkich mieszkaniach z nadzieją, że przyszli właściciele wykorzystają je odpowiednio na dodatkową powierzchnię do przechowywania. Wnęki pozostawia się w przedpokojach, kuchniach. To idealne miejsce do stworzenia wysokiego regału na wymiar czy tez szafy tworzonej na wymiar. Szafy wnękowe tworzone są przez firmy specjalizujące się w tej formie zabudowy lub też przez doświadczonych stolarzy. Pierwszym etapem jest pobranie dokładnych wymiarów wnęki. W okresie kilku tygodni trwają prace stolarskie, a szafa w częściach do złożenia trafia do domu klienta. Szafa składana jest przez stolarza lub pracowników sklepu meblowego. Każdy produkt tego typu posiada gwarancję i możliwość reklamowania.

Gotowe szafy

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest kupienie szafy gotowej – ich wybór jest naprawdę nieograniczony. Warto szukać nie tylko w sklepach meblarskich, ale wprost w katalogach konkretnych producentów czy też na stronach internetowych, w sklepach internetowych. Szafy dostępne są w konkretnych konfiguracjach. Wiele firm oferuje gotowe modele, w których istnieje możliwość przestawiania konkretnych elementów szafy. Wnętrze można samodzielnie zaprojektować, dopasowując je do własnych potrzeb.