Dom i Wnętrze

TAK POWIĘKSZYSZ MAŁĄ ŁAZINKĘ

Zbyt mała łazienka to problem w szczególności mieszkańców domów wielorodzinnych. Niestety zarówno budynki pochodzące z końca ubiegłego stulecia, a nawet i niektóre mieszkania  w współczesnych obiektach deweloperskie nie przewidują zbyt dużej ilości miejsca dla łazienki. Jest to o tyle niezrozumiałe, że łazienka jest nieodłącznym elementem naszego życia, przestrzenią w której znajdujemy się przynajmniej kilka razy dziennie i w której powinniśmy się czuć komfortowo. Nie mniej, jeśli zdecydujemy się na remont łazienki, istnieje możliwość jej wizualnego powiększenia z wykorzystaniem kilku mniej i bardziej innowacyjnych rozwiązań.

 

Pamiętajmy, że do remontu łazienki dobrze zatrudnić jest fachowca, który nie tylko doradzi nam w wielu kwestiach ale i wykona pewne zadania sprawniej i szybciej. Najrozsądniej jest zatrudnić kogoś z polecenia, najlepiej od znajomego bądź rodziny, nie mniej w sieci możemy również natrafi na interesujące ogłoszenia firm remontowo – budowalnych działających na terenie Warszawy i okolic, zakładając oczywiście, że z tej części Polski pochodzimy https://www.doskonalewnetrza.pl.

Nie mniej korzystając nawet z pomocy firm remontowych warto zapoznać się z tematem również samemu, aby potrafić w razie czego zareagować, gdy coś nie pójdzie zgodnie z naszym planem https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html. Sposobów na powiększenie naszej łazienki jest wiele. Pamiętajmy, że podstawowe zasady obowiązujące przy urządzaniu małych łazienek to: jasne kolory, gładkie, odbijające światło powierzchnie i duże formaty. Istotne jest aby styl naszej aranżacji nawiązywał do pozostałych pomieszczeń. Taki efekt uzyskamy ujednolicając podłogę oraz ogólną kolorystykę i materiały wykończeniowe. Pamiętajmy, że łazienki w których ten sam jasny kolor i sposób wykończenia rozciąga się na wszystkie ściany, z reguły wydają się większe.

Aby zachować wspominane wyżej ujednolicenie przestrzeni powinniśmy zadbać o to, aby wszystkie elementy były jednolite. Przykładowo rozsądniej będzie zamontować natrysk niewyróżniający się swoim kolorem, podobnie jak z formatem naszych płytek gdyż dzielenie niewielkiej przestrzeni nie ma raczej sensu. Jeśli bardzo zależy nam na złamaniu monotonii ścian i podkreśleniu strefy kąpieli, zawsze możemy zastosować płytki o tym samym kolorze ale różniące się strukturą. Możemy również umieścić na ścianie kilka kolorowych płytek – na pozór w przypadkowych miejscach.

Jednorodną gładką powierzchnię na podłodze uzyskamy rezygnując z klasycznego brodzika na rzecz odwodnienia liniowego. Dzięki temu odpływ będzie praktycznie niewidoczny. Modnym rozwiązaniem są też płaskie brodziki. Dają one możliwość montażu „wpuszczonego” bądź wręcz zlicowanego z poziomem posadzki, dzięki czemu eliminują próg na wejściu do strefy prysznicowej. Najnowsze modele brodzików charakteryzuje minimalistyczny design oraz brak klasycznych rantów, co przekłada się na niezwykle przestrzenną i czystą formę strefy kąpielowej.

W naszych projektach powinniśmy uwzględnić położenie kabiny prysznicowej – umieszczona naprzeciw drzwi wejściowych do łazienki nie wygląda zbyt atrakcyjnie, dlatego powinniśmy uciec od rozwiązania tego typu. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tu umywalka z lekką podwieszaną szafką i lustrem zamontowanym powyżej. Pozwoli to uniknąć efektu przytłoczenia wnętrza. Do małych łazienek powinniśmy wybierać kabiny o lekkiej konstrukcji i delikatnych profilach lub wręcz bez profilowe. Pamiętajmy, że czyste tafle szkła nie ograniczają przestrzeni, a część prysznicowa pozostaje spójną częścią łazienki.

W przypadku małych łazienek warto również rozważyć opcję „dwa w jednym”. Jeśli na przykład nie mamy możliwości montażu miski ustępowej i bidetu, możemy zdecydować się na zakup toalety myjącej. Podobnym rozwiązaniem będzie wyposażenie łazienki w wannę z parawanem oraz armaturą – natryskową, co obok tradycyjnej kąpieli umożliwi także komfortowe korzystanie z prysznica.

Producenci wyposażenia łazienek przekonują, że niewielka łazienka nie oznacza dziś konieczności rezygnacji z luksusu. Ciekawym przykładem są cieszące się coraz większym zainteresowaniem Polaków wanny wolnostojące. Większości z nas kojarzą się one z przestronnym salonem w stylu domowego SPA, tymczasem na rynku są już dostępne modele których długość nie przekracza 150 cm.

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/