Dom i Wnętrze

Technorattanowe meble ogrodowe

Szukając nowoczesnych mebli ogrodowych u topowych producentów z pewnością natkniemy się na odświeżone, zaprojektowane z pasją meble technorattanowe. Materiał ten znany jest w polskich ogrodach od wielu lat, jednak dzisiaj projektanci nadają mu nowoczesny wygląd. Czy meble takie sprawdzą się w naszych strefach wypoczynkowych? Zdecydowanie tak!

Dlaczego tak cenimy technorattan?

Popularność mebli technorattanowych w naszych ogrodach wynika z dwóch aspektów. Pierwszy z nich to olbrzymia wytrzymałość tego tworzywa, drugi: piękny, elegancki wygląd. Włókno technorattanowe to tworzywo syntetyczne o nieporowatej strukturze, które nie tylko nie chłonie wilgoci czy brudu, ale również jest odporne na silne promieniowanie słoneczne. Nawet po wielu latach użytkowania meble ogrodowe technorattanowe nie będą płowieć.

Technorattan stworzono jako imitację rotangu. Z czasem jednak tworzywo to stało się tak popularne, że dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez niego przydomowej strefy wypoczynkowej. Eleganckie komplety technorattanowe zawierają takie elementy jak sofy narożne, krzesła, fotele, niewielkie stoliki kawowe, leżanki ogrodowe czy fotele wiszące w kształcie kokonów.

Zaletą mebli technorattanowych jest również ich niewielka waga. Jest to zasługą stelaży z aluminium malowanego proszkowo. Materiał ten nie odkształca się, jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Jak chronić meble w ogrodzie?

Aby jak najbardziej chronić nasze meble ogrodowe koniecznie zaopatrzmy się w lekkie i przewiewne pokrowce ogrodowe. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Przewiewna struktura tkaniny sprawia, że możliwa jest swobodna wymiana powietrza i zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.