Ciekawe

Toga radcowska musi być szyta na miarę

Toga radcowska to coś bez czego współcześnie trudno jest się obyć w świecie prawniczym. Bez tego stroju nie można uczestniczyć w rozprawach. Trudność z doborem tóg jest taki, że w porównaniu z innymi ubraniami służbowymi, muszą być one szyte na miarę. Nie można ich kupować w hipermarketach czy też wypożyczać.

Od czego zależą wymiary togi?

Toga radcowska musi być dopasowana do kontentej sylwetki. Choć każdy wygląda w nich praktyczne tak samo, ubrania mają taką samą długość i podobny żabot w kolorze niebieskim, to jednak dwie osoby nie mogą założyć tej samej togi. Wynika to z faktu, że proporcje i dokładny wymiar są określone ustawa prawną. To sprawia, że trzeba je uszyć na każda osobę oddzielnie. Z pozoru wyglądają identycznie, jednak muszą być zachowane pewne proporcje, np. długość jest określona odpowiednimi wymiarami powyżej kostka. To drobne niuanse, które jednak sprawiają, że jedna osoba nie może nosić dwóch podobnych ubrań. Takie ujednolicenie ma swoje plusy. Przede wszystkim nadaje godności sprawowanemu urzędowi. Toga radcowska to strój z tradycjami. Już w starożytności prawnicy ubierali się w sposób odmienny niż reszta. Ubranie do tej pory podkreśla charakter wykonywanej pracy. Niestety, ma to swoje minusy. Togi nie można kupić w pierwszym lepszym sklepie. Trzeba ją uszyć. Musi się tym zająć wyspecjalizowany krawat. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Wprowadzono szereg ułatwień również w tym zakresie. Togę radcowską można zamówić online. W sieci jest coraz więcej sklepów, które zajmują się tego typu rzeczami. To powoduje, że radcy prani oszczędzają masę czasu, który mogą spożytkować również w inny sposób.

Dobierz odpowiedni materiał…

Problem pojawia się z wykonaniem togi. Musi być ona uszyta z materiałów, które są wygodne. Trzeba wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Jeśli najbardziej zależy nam, by tkanina się nie gniotła, postawmy na elastyn. To tworzywo sztuczne, które świetnie się prezentuje przez cały czas. Niestety, nie jest pozbawione wad. Nie przepuszcza powietrza w efekcie czego skóra się poci. Może to przeszkadzać zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu jest dosyć ciepło, a na dodatek nie działa klimatyzacja. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest toga wełny owczej, która zapewnia dobra cyrkulację powietrza. Jednak tkanina bardzo szybko się gniecie i już po godzinie rozpraw nie prezentuje się zbyt dobrze. Można postawić na mieszankę elastyny z wełną. Tak robi właśnie wiele osób, które chcą jednocześnie świetnie wyglądać i dobrze się czuć.