Technologia

Toner – zamiennik, czy oryginał?

Jeżeli potrzebujemy tonera do naszej drukarki, możemy rozważyć zakup zamiennika, aby nie wydawać większej sumy na oryginał. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności, kiedy kupujemy go na własny użytek, ale zdarza się, że firmy także decydują się na jego tańszą wersję.

Co jest lepszym wyborem?

Firmy, które zajmują się produkcją faxów, kserokopiarek, czy drukarek np. Brother, HP, Canon, Lexmark, czy Samsung, specjalizują się także w akcesoriach. Są one wówczas tworzone z myślą o konkretnym modelu, a ze względu na swoją oryginalność, mają znacznie wyższą cenę. Co prawda przechodzą liczne testy i kontrole specjalistów, a więc gwarantują najlepszą współpracuję z danym urządzeniem, jednak niektóre tonery zamienniki, są niemal równie dobre.

Jeśli chodzi o zamienniki, największą różnicą jest ich atrakcyjna cena. Wydajność i precyzyjność jaką nam zapewnią może nas zaskoczyć. Oczywiście nie każdy zamiennik okaże się strzałem w dziesiątkę, jednak jeśli poradzimy się doświadczonej osoby, bardzo możliwe, że już nigdy więcej nie wrócimy do drogich oryginałów. Jakość wydruku, pod warunkiem odpowiedniego doboru jest praktycznie taka sama. Jeśli toner jest potrzebny do użytku domowego, tym bardziej powinniśmy się na niego zdecydować.

Tonery zamienniki

Oczywiście niektórzy uznają, że zamiennik nigdy nie dorówna oryginałowi. Być może rzeczywiście wydruk będzie minimalnie się różnił, jednak przy cenie jaką nam oferuje, warto zaryzykować, aby wyrobić sobie własną opinię. Szansa, że zauważymy tą różnicę jest znikoma. Po pierwsze należy przed zakupem poradzić się kogoś, kto pomoże nam z doborem.

Najlepszym sposobem na przekonanie się o jakości zamienników, jest ich zakup i samodzielne przetestowanie. Bazowanie na zdaniu innych, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ być może źle dobrali akcesoria do swojego urządzenia. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a szanse, że wrócimy do oryginałów są niewielkie.

Gdzie dostaniemy zamiennik?

Zamienniki są dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Dobrze jest wcześniej porozmawiać ze sprzedawcą, który pomoże nam wybrać najlepszy dla nas model. Jeśli jednak wolimy zakupy przez internet, możemy skorzystać z opinii klientów, którzy już wcześniej przetestowali produkt.

Oprócz tonerów, równie często poszukiwanymi akcesoriami są tusze, bębny, czy taśmy, które także są produkowane w formie zamienników. Oczywiście one także w stosunku do oryginalnych produktów, różnią się ceną, przy praktycznie takim samym działaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery zamienniki.

zobacz https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz wiecje