Inspiracje

Ubezpieczenie samochodu – czy obowiązuje ono taksówkę?

Oczywiście, że tak. Osoby, które mają zamiar wykonywać odpłatny przewóz osób, nie mogą zapomnieć o tym, aby wykupić ubezpieczenie samochodu. W szczególności, że ich pojazd będzie narażony w ten sposób na zdecydowanie większą możliwość wzięcia udziału w wypadku, czy też usterkę.

Co wpływa na takie ubezpieczenie samochodu?

Taksówki już od wielu, wielu lat jeżdżą po polskich drogach. Zresztą – nie tylko polskich, ale można spotkać je na całym świecie. Polisa ubezpieczeniowa na tego typu pojazdy jest zdecydowanie droższa. Dlaczego? Można podać przynajmniej kilkadziesiąt powodów, jakie wpływają na to, że to ubezpieczenie samochodu jest tak wysokie.

Może na samym początku należy wymienić fakt, że pojazd będzie wykorzystywany do celów zarobkowych. Samochód będzie dużo jeździł po mieście. Najczęściej po centrum, gdzie spotkać można relatywnie dużo innych pojazdów. Co za tym idzie – wzrasta ryzyko uszkodzenia. Nie tylko podczas jazdy, ale również w miejscach postojowych.

Samym zagrożeniem dla taksówkarza, w szczególności dla jego pojazdu – są pasażerowie. Każdy kierowca musi być świadom tego, że przewozi się różne osoby. Niekiedy nawet takie, które w sposób świadomy lub też nie, mogą doprowadzić do uszkodzenia wnętrza pojazdu. Warto ubezpieczyć się na wypadek wystąpienia takich sytuacji.

Jak najszybciej – ot, klient chciałby w kilka sekund znaleźć się na miejscu. Taksówkarz żyje w ogromnym stresie, który na dodatek może powodować to, że nie zawsze będzie jeździć bezpiecznie. Czy można się dziwić temu, że polisa dla takich pojazdów jest zdecydowanie większa?