Ciekawe

Układ siedmiu kart tarota w praktyce

tarot

Chcesz się nauczyć stawiać karty tarota? Jeśli tak, warto, żebyś poznała ten jeden z najprostszych w interpretacji układów.

A że najlepiej uczy się na przykładach, przygotowałam dla was przykładową interpretację układu siedmiu kart.

Teraźniejszość – Ósemka Mieczy i Dziewiątka Mieczy

Ósemka Mieczy to karta, które każe nam zastanowić się nad sobą i nad naszym postępowaniem. Być może warto jednak posłuchać słów krytyki naszych najbliższych, nawet jeśli są nieprzyjemne?

Dziewiątka Mieczy to bardzo często karta wyrzutów sumienia. Postąpiłaś niesłusznie, a teraz nie do końca potrafisz sobie poradzić ze swoimi błędami z przeszłości. Tarot próbuje ci powiedzieć, że przyszedł czas na rachunek sumienia.

Przyszłość – Ósemka Kielichów i Dziewiątka Kielichów

Ósemka Kielichów to zapowiedź przełomu. Znajdziesz rozwiązanie dla swoich problemów, które zasugerowały dwie poprzednie karty. Znaczenie to jeszcze bardziej potęguję kolejna karta, czyli Dziewiątka Kielichów, która jest symbolem harmonii: zarówno z naszym wnętrzem, jak i z tym, co nas otacza.

Dalsza przyszłość – Śmierć i Dwójka Kielichów

Śmierć, wbrew pozorom, nie jest negatywną kartą. To zwiastun nowego etapu w naszym życiu i rozpoczęcia nowej ścieżki po tym, jak rozliczymy się z przeszłością. Natomiast Dwójka Kielichów to kolejna karta harmonii w tym układzie, ale tym razem łącząca się ze stałymi związkami: zarówno miłością, jak i przyjaźnią.

Rozwiązanie – Rydwan

Rydwan to karta, którą naprawdę bardzo lubię. Symbolizuje sytuację, w której wydaje się, że wszystko pędzi na złamanie karku i zupełnie na oślep, ale tak naprawdę jest pod pełną kontrolą i zmierza prosto do celu. To dla mnie karta pozornego chaosu – tak częstego w naszym życiu. Niby wydaje się, że świat zwariował, a jednak los nad nami czuwa i prowadzi nas w dobrym kierunku, nawet jeśli jeszcze tego nie widzimy.

W tym konkretnym układzie Rydwan jest prawdziwym uosobieniem powiedzenia, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, więc nie przejmuj się, że teraz jest źle, bo jeszcze wszystko potoczy się po twojej myśli.