Zdrowie i Uroda

Urlop nad wodą

Wczasy nad morzem kojarzą się większości ludzi z latem, upalną pogodą, tłumami turystów i ulicami zastawionymi straganami, z których niemalże wysypują się różnorodne pamiątki. Nie jest jednak prawdą, że udanie się nad wodę w inną porę roku to wybór niewłaściwy.

Wybór zakwaterowania

O ile w miesiącach słonecznych pensjonat jest miejscem, w którym na urlopie spędzamy najmniej czasu, o tyle przy mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych warto rozejrzeć się za atrakcyjnym pod względem oferowanych rozrywek noclegiem. Idealnym wyborem będą hotele spa nad morzem, ponieważ oprócz bliskości do wody, ich atutem jest szeroka gama świadczonych usług. Kiedy zmarzniemy na wycieczce krajoznawczej, cudownie jest wypocząć w saunie, popływać w basenie lub zrelaksować się przy masażu wykonywanym przez profesjonalistów.

Zima nad Bałtykiem

Chłodne miesiące nad polskim morzem wbrew pozorom nie muszą oznaczać nudy. Co prawda niemożliwe będzie codzienne leniuchowanie na plaży, nie wrócimy też do domu z ujmującą, naturalną opalenizną, ale ciągle możemy chodzić na spacery brzegiem morza i podziwiać potęgę oraz piękno żywiołu.

Dodatkowym atutem wypoczynku poza sezonem jest brak tłumów turystów, których obecność skutecznie utrudnia nam poruszanie się w okolicy najpopularniejszych atrakcji, zabytków, promenad czy deptaków. Bardziej komfortowe będzie również korzystanie z obiektów rozrywkowych, których nie brakuje w chętnie odwiedzanych miejscowościach. Ceny biletów wstępu do tych miejsc zazwyczaj po lecie znacząco spadają.

Raj dla kobiet

Jeżeli chcemy zapewnić niepowtarzalny upominek naszej wybrance życia lub innej bliskiej nam przedstawicielce płci pięknej, bez wahania możemy zarezerwować pobyt w luksusowym hotelu. Estetyczny wygląd, profesjonalna i uśmiechnięta obsługa, bogate wyposażenie takie jak baseny, sauny, a także wysokiej jakości usługi i zabiegu oferowane przez pracowników, z pewnością zagwarantują uraczonej nimi kobiecie wyśmienity nastrój.

Jeśli nie dysponujemy nieograniczoną ilością gotówki, albo po prostu nie mamy ochoty na przeznaczanie na ten cel wszystkich swoich oszczędności, weekendowe wczasy w takim miejscu powinny być najlepszym wyborem.

Zagraniczne wczasy

Warto pamiętać, że hotele spa nad morzem są zjawiskiem występującym również w innych krajach. Jeśli chcemy udać się na egzotyczny wyjazd, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy spędzili go w warunkach luksusowych. Zachęcają do tego także ceny noclegów z wieloma udogodnieniami w niektórych państwach. Za cenę, za jaką w Polsce moglibyśmy wynająć co najwyżej schludny pokój, np. w Turcji będziemy mogli zapewnić sobie zakwaterowanie w pełnym wygód hotelu spa nad morzem. Miejmy jednak na uwadze to, że w państwach bogatszych, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, pobyt w hotelu spa mógłby kosztować nas kilka lat oszczędzania i surowych wyrzeczeń.

Wypoczynek w górach

Na komfortowy wypoczynek możemy udać się również w południową część Polski. Codzienny widok stromych szczytów zza okna na pewno wynagrodzi nam to, że miejsce, w którym się zatrzymamy nie będzie hotelem spa nad morzem.

Góry to idealny cel podróży zwłaszcza w zimie, kiedy to możemy skorzystać z bogatej oferty okolicznych stoków i aktywnie spędzać czas jeżdżąc na nartach bądź snowboardzie. A zmęczeni po kilkugodzinnym wysiłku będziemy mogli skorzystać z zabiegów i wygód oferowanych przez pensjonat, w którym się zatrzymaliśmy. Rozgrzać zmarznięte ciało w saunie, wymoczyć się w jacuzzi, czy wypić grzańca w hotelowym barze.

Bez względu na to, o jakiej porze roku oraz gdzie zdecydujemy się wypocząć, nie zapomnijmy zabrać ze sobą dobrego humoru. Pochmurny nastrój potrafi bowiem zepsuć nawet najlepiej zorganizowany wyjazd!