Dom i Wnętrze

Urządzamy sypialnię! Od czego zacząć?

szafy do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, śpimy. Powinna być odpowiednio urządzona, dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Wiele osób lubi czytać przed snem – dlatego też pomieszczenie to powinno być umiejętnie oświetlone. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście dobranie kolorystyki oraz mebli. Kolory w sypialni nie powinny przytłaczać – warto postawić na subtelne pastele i jasne meble. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam się zasypiało. Wybór łóżka może okazać się problematyczny: łóżko ma być dopasowane do naszego wzrostu, opcjonalnie do spania przez dwie osoby. Warto wybierać łóżka oparte na ramie, które często w swoim wnętrzu posiadają dodatkowe komory na pościel.

Oświetlenie

Światło w sypialni nie powinno być zbyt intensywne, aby nie raziło w oczy. Najlepiej postawić na stolikach nocnych niewielkie lampki, które pozwolą na wygodne czytanie jednocześnie nie męcząc nadmiernie oczu.

Wybieramy szafę!

Jakie szafy do sypialni wybierać? Z pewnością szafa powinna mieć odpowiednie rozmiary – wielka szafa nie zmieści się w małym pomieszczeniu lub też zajmie jego większą część. W przypadku pomieszczeń o nietypowej zabudowie konieczne jest stworzenie szafy na wymiar – pomoże w tym stolarz lub też firma meblarka, która ma w ofercie dopasowanie danych modeli na wymiar. Szafa powinna być wykonana z trwałego materiału – najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście lite drewno, które odpowiednio zabezpieczone będzie odporne na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne, ścieranie lakieru. Wewnątrz szafy powinno znaleźć się wystarczająco dużo miejsca na pomieszczenie ubrań, bielizny. Wiele szaf daje możliwość wykorzystania dodatkowych, podwieszanych koszy czy pudełek z pokrywką – dzięki nim jeszcze lepiej wykorzystamy przestrzeń wewnątrz mebla.