Ciekawe

Uważaj na Kuglarza

kuglarz

Jeśli widzisz w układzie kart tarota odwróconego Kuglarza, powinnaś trzy razy dobrze zastanowić się nad sytuacją, w której się znajdujesz, i nad intencjami osób z twojego otoczenia.

Iluzje w służbie kreatywności, kreatywność w służbie iluzji

Kuglarz, nazywany przez co poniektórych także Magiem, to wyjątkowo skomplikowana karta. Z jednej strony pełna jest energii i sił witalnych, z drugiej to także karta iluzji i nieczystych intencji.

Kim jest Kuglarz?

Kuglarz to skomplikowana osobowość. Z jednej strony ma sporo wspólnego z Głupcem, czyli poprzedzającą go w Wielkich Arkanach kartą, z drugiej strony ma już trochę więcej życiowego doświadczenia i potrafi je wykorzystać. Czasem w niecnych celach… Ale o tym za chwilę, bo najpierw zajmiemy się pozytywami.

Kuglarz w swojej pozytywnej wersji to atrakcyjny mężczyzna, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Jego silna osobowość przyciąga innych, a kreatywność zachwyca. To odkrywca, przywódca i pionier. Mówiąc krótko: to osoba pełna potencjału i niezwykła.

Z drugiej jednak strony Kuglarz może oznaczać osobę, która te swoje niezwykłe atuty wykorzystuje z nie najlepszymi intencjami. Może symbolizować intryganta i podstępnego manipulatora, który jest w stanie kierować innymi i zdecydowanie nadużywa swoich wpływów. Nie wstydzi uciekać się do kłamstwa i oszustwa, a mimo to… idą za nim tłumy. Czasem Kuglarz może nawet oznaczać krzewiciela niebezpiecznych ideologii albo przywódcę sekty, który tym, co za nim podążają, jest w stanie zrobić wodę z mózgu. To niebezpieczny intrygant i osoba, której intencji nigdy nie możemy być pewni.

Który Kuglarz stoi na twojej drodze?

Kuglarz posługuje się iluzjami i potrafi jak nikt inny stwarzać pozory, więc czasem bardzo trudno zdecydować, z którym z jego wcieleń mamy tak naprawdę do czynienia. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz w układzie w odwróconej pozycji albo w otoczeniu negatywnych lub będących ostrzeżeniem kart – zachowaj ostrożność! Ten człowiek nie ma dobrych intencji.