Ciekawe

W poszukiwaniu dobrego adwokata

Posiadanie namiarów do dobrego adwokata to dzisiaj dobre zabezpieczenie w razie jakichkolwiek problemów z prawem – mówią specjaliści. My przekonujemy, że doświadczony prawnik pomoże nam w wielu innych kwestiach i możliwość skontaktowania się z nim znacząco ułatwi nam podejmowanie pewnych kroków. Na jakich polach może pomóc nam adwokat?

Sprawy rodzinne, rozwody

Sprawy rozwodowe są obecnie jednymi z najczęstszymi, toczącymi się przed sądami. Według danych opublikowanych przez GUS w 2018 roku już co trzecie małżeństwo ulegało rozpadowi. Decydując się na rozwód najczęściej powodem są „różnice nie do pogodzenia”, rzadziej zdrady współmałżonka. Warto dodać, że rozwody coraz częściej poprzedzane są mediacjami – to sposób na szybką i bezproblemową sprawę rozwodową. Podczas mediacji para ustala najważniejsze kwestie w obecności uprawnionego urzędnika i dokument z tymi ustaleniami trafia wprost do sądu. Na podstawie mediacji możliwe jest zasądzenie rozwodu nawet podczas pierwszej rozprawy.

Drugim rodzajem spraw w polskich sądach są sprawy związane z przyznaniem opieki nad małoletnimi dziećmi, alimentami na dziecko lub współmałżonka. Sprawy takie są niezwykle delikatne: w przypadku podziału opieki nad dzieckiem sąd musi kierować się przede wszystkim dobrem małoletniego – mówi kancelaria prawna adwokat-katowice.info.pl.

Sprawy związane z pracodawcą

Coraz częściej w sądach rozstrzygane są sprawy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Najczęściej powodem jest tu pracownik, który np. został zwolniony bezprawnie lub też nie może wyegzekwować zapłaty za wykonaną pracę.

Bez względu na rodzaj sprawy sądowej warto, aby w sądzie reprezentował nas doświadczony prawnik. Jego obecność doda nam odwagi, dodatkowo podzieli się on wiedzą i podpowie, jakie kroki prawne podejmować, aby osiągnąć zamierzone cele w sądzie.