Ciekawe

Wanny asymetryczne w nowoczesnym wystroju łazienki

Nowoczesny wystrój łazienek to nie tylko kolorystyka i wybór nietypowych kafelek ściennych. Aby podkreślić nowatorskie podejście do wystroju, warto dopasować również odpowiednie meble i ceramikę łazienkową. Świetnym sposobem na nadanie łazience nowoczesnego wyglądu jest wybór wanien asymetrycznych.

Wanny asymetryczne – w jakich łazienkach się sprawdzą?

Ze względu na swój nietypowy wygląd, wanny asymetryczne nie spodobają się każdemu. Niegeometryczne kształty znacząco odróżniają je od kwadratowych lub owalnych wanien, które znajdują zastosowanie w większości standardowych łazienek. Za to z pewnością przypadną one do gustu osobom, które mają nowatorskie podejście do wystroju wnętrz i cenią sobie oryginalność. Tego typu wanny nadają łazienkom ciekawego, niestandardowego wyglądu, nawet jeśli nie zastosowano innego elementu nowoczesnego wystroju łazienki. Świetnie prezentują się w połączeniu z ciemnymi kafelkami ściennymi lub zabudową. Ponadto duża część asymetrycznych wanien to wanny narożne, dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się również w łazienkach o niewielkiej powierzchni.

Rodzaje wanien asymetrycznych

Wanny asymetryczne występują w wielu różnych rodzajach i kształtach, przez co ciężko zakwalifikować je do jasno zakrojonych grup. Pod względem funkcjonalności można podzielić je na narożne, wolnostojące lub do zabudowy, zaś jeśli chodzi o wygląd – o gładkich brzegach albo nieco bardziej kanciastym, nierównym projekcie. Wybór jest tu tak duży, że każdy miłośnik oryginalnego wystroju wnętrz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Niektóre modele wanien asymetrycznych są nietypowe do takiego stopnia, że ciężko znaleźć dwa identyczne projekty. Większość z nich wykorzystuje jednak kształt półokręgu, prezentując różne wariacje do typowych, owalnych wanien.

Wanny asymetryczne – do zabudowy czy wolnostojące?

Wiele wanien wybieranych jest w taki sposób, aby możliwe było łatwe dopasowanie ich do zabudowy. W przypadku wanien asymetrycznych nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Podczas gdy wanny o kształcie nieco bardziej prostokątnym lub imitującym kształt trapezu można w łatwy sposób zabudować płytkami ceramicznymi, przy wannach o nieco bardziej owalnym kształcie nie jest to proste zadanie. Ze względu na to wiele osób decyduje się na zakup wanien wolnostojących. Ich wadą jest jednak to, że optycznie zmniejszają one przestrzeń łazienki i w przeciwieństwie do wanien do zabudowy nie pomagają one w tworzeniu wystroju łazienki jako doborze pojedynczych elementów wspólnej całości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne