Ciekawe

Weselne zawirowania – jak nie stracić głowy?

Jak sprawić, aby własne wesele nie kojarzyło nam się głównie ze stresem i natłokiem przygotowań? Można zdecydować się na cichy ślub i kameralny obiad w gronie najbliższych. Jeżeli jednak marzy ci się huczne przyjęcie, trzeba stawić czoła niejednemu organizacyjnemu wyzwaniu. Jak w tym wszystkim nie stracić głowy i zadbać o to, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy?

Brak czasu? Zatrudnij konsultanta

Konsultant ślubny to dla wielu osób wciąż tylko postać z amerykańskich komedii romantycznych. Jednak z roku na rok ten zawód staje się coraz popularniejszy również w Polsce – i skorzystanie z takiego rozwiązania może wbrew pozorom okazać się bardziej opłacalne niż samodzielna organizacja wesela. Wedding planner zajmie się praktycznie wszystkim, od wyboru motywu przewodniego imprezy, poprzez menu i zaproszenia, aż po sesję ślubną. Konsultant ma zazwyczaj sporą bazę znajomych podwykonawców, takich jak firmy cateringowe, zespoły muzyczne, fotografowie i kamerzyści czy hotele i kwiaciarnie. Dzięki temu może wynegocjować bardziej korzystne ceny i zadbać o to, abyśmy zmieścili się w założonym budżecie. Koszt zatrudnienia konsultanta ślubnego może wahać się od ok. 3000 zł nawet do ok. 10000 zł, w zależności od renomy firmy i rozmiarów uroczystości.

Zapisuj wszystkie pomysły

Jeśli nie zamierzasz korzystać z usług konsultanta ślubnego, najlepiej zacząć planowanie z dużym wyprzedzeniem i niczego nie odkładać na ostatnią chwilę. Wszystkie pomysły warto zapisywać w jednym miejscu już na długo przed rozpoczęciem działań organizacyjnych, aby później wybrać te najlepsze i skomponować z nich plan wesela. Najpierw wybierz styl imprezy (np. tradycyjna, w wiejskich klimatach czy w ultranowoczesnym stylu) – inspiracji możesz poszukać w Internecie, na portalach typu Pinterest. Postaraj się znaleźć salę weselną, która najpełniej będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom i wyobrażeniom. Pomyśl też o dekoracjach i pamiątkach dla gości.

Zrazy zawijane czy owoce morza?

Menu weselne powinno być również starannie dobrane i dostosowane do charakteru przyjęcia. W tym przypadku warto skonsultować się od razu z firmą cateringową i wspólnie ustalić, jakie dania będą najlepiej pasować do naszej uroczystości – tradycyjna polska kuchnia czy może finezyjne francuskie przysmaki lub sushi. Wybierając potrawy, nie sposób pominąć napojów – zwłaszcza tych alkoholowych. Jako że wesele z reguły nie jest domówką na 20 osób, zapotrzebowanie na tego typu napoje również może być nieco większe. Dlatego najlepiej dokonać takich zakupów w hurtowni, w której otrzymamy korzystne ceny i zaopatrzymy się od razu w najrozmaitsze trunki – duży wybór tego rodzaju produktów znajdziemy m.in. na http://alkohole.eurocash.pl/oferta/whisky/.

Tańce i hulanki

Nieodzownym elementem wesela jest też dobra taneczna muzyka. Na etapie planowania i spisywania pomysłów możesz wynotować ulubione piosenki, przy których chciałabyś potańczyć na własnym weselu. Zanim wybierzesz konkretnego Dj’a czy zespół, nie zapomnij przejrzeć jego wcześniejszych realizacji weselnych, aby upewnić się, że jakość i styl prowadzenia imprezy odpowiada twoim wymaganiom.

Comments Off on Weselne zawirowania – jak nie stracić głowy?