Ciekawe

Więcej wiedzy, poproszę!

Wiedza to skarb. To wartość sama w sobie, to także postęp i zmiana. Wiedza zmienia kształt świata i życie człowieka w każdym jego wymiarze. Wiedza to pieniądz, podobnie jak czas. Ten bowiem, kto dysponuje nowoczesną wiedzą, może tworzyć nowoczesne systemy, produkty i rozwiązania. Wiedza może być mniej lub bardziej praktyczna i użyteczna. Ale także bywa zagrożeniem, jeśli zostaje użyta przeciwko człowiekowi.

Wiedza potrzebuje mądrości

Trzeba wiedzieć, co zrobić z umiejętnościami i technikami, które poznaliśmy i opanowaliśmy. Wykorzystanie wiedzy to kluczowa sprawa – na poziomie globalnym i indywidualnym. Pragmatyczny wymiar wiedzy należy połączyć z psychologicznym i etycznym – dopasowując nasze talenty i zdolności do tego, co faktycznie pragniemy robić.

Być sobą w tym, co się robi

Robić w życiu rzeczy, które faktycznie nas pociągają i inspirują. Być sobą w tym, czym się zajmujemy na co dzień. To naprawdę przyniesie szczęście. Spełniać swoje pasje i zainteresowania w codziennej pracy – to źródło satysfakcji zawodowej i życiowej.

Kiedy coś nas powstrzymuje

Często coś nas powstrzymuje przed spełnieniem planów. Jakiś wewnętrzny głos (lub całkiem zewnętrzny w postaci osób wokół nas) podpowiada nam, że nasze marzenia są nierealne. Nie zgadzajmy się z tym, poszukajmy najlepszych rozwiązań, które doprowadzą do urzeczywistnienia planów. Zmieńmy nasze życie w sposób fundamentalny.

Rusz się i rusz głową!

Skup się na tym, co najważniejsze – na określeniu tego, czym chcesz się zajmować, nawet jeśli wydaje się to nierealne. Przekonasz się, że jest inaczej. Można spełniać swoje marzenia i zostać artystą, projektantem, grafikiem. Pomocne w tym zakresie okażą się odpowiednie kursy wideo online, na przykład kurs Blender, kurs Inventor czy Digital Painting.