Inspiracje

Właściwa izolacja. Bardzo ważna rzecz przy wykończeniu balkonów i tarasów.

Wielu klientów zwraca się do nas z zapytaniem odnośnie tego, w jaki sposób realizujemy nasze projekty „kamiennych dywanów”. Poza wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, które zapewnią że dany taras lub balkon prezentować się będzie wręcz doskonale jeżeli chodzi o estetykę, eksperci zatrudnieni w naszym przedsiębiorstwie muszą także zadbać o prawidłową hydroizolację, głównie z uwagi na fakt, iż wykonywane przez nas projekty mają charakter systemu drenażowego.

Aby możliwe było odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed przenikaniem wody do wewnętrznych warstw posadzki oraz ściekania w sposób niekontrolowany, konieczne jest zastosowanie rozlicznych materiałów uszczelniających i zabezpieczających, spośród których najczęściej stosowanymi w naszych systemach są bezszwowe i bezspoinowe powłoki uszczelniające o wysokiej elastyczności, które na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku wyróżnia fakt, iż mostkują one wszelkie rysy na powierzchni balkonu lub tarasu. Niejednokrotnie podczas realizacji projektów dla klientów wykorzystujemy również fizelinę, dzięki której możliwe jest wzmocnienie powłoki uszczelniającej, jak również zabezpieczenie jej przed wystawieniem na szkodliwe działanie substancji mogących znajdować się w gruncie. Warto w tym miejscu nadmienić również, iż fizelina znacznie wspomaga wysychanie, jak również cechuje się znaczną żywotnością, głównie z uwagi na fakt, że jej powłoka zapobiega jej rozrywaniu oraz deformacjom na przestrzeni czasu.

Właściwa izolacja balkonu to również wysokiej jakości środek gruntujący. W swojej pracy wykorzystujemy tylko i wyłącznie produkty cieszące się doskonałą renomą na rynku, a więc przede wszystkim – dwuskładnikowe preparaty na bazie żywicy epoksydowej. Nie tylko pozwalają one na wstępne wypełnienie wszelkich napotkanych podczas realizacji zlecenia nierówności i szpar, ale także legitymują się nad wyraz dobrymi właściwościami odpowietrzającymi. W naszej pracy niejednokrotnie używamy też specjalnych elastycznych taśm uszczelniających, które to pozwalają nam na skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz nadmiernym przenikaniem wody  naroży, krawędzi i szczelin. Ostatnim z komponentów, na który pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników jeżeli chodzi o izolowanie balkonów oraz tarasów jest profesjonalna samosieciująca zaprawa uszczelniająca. Dopiero synergia wszystkich tych komponentów umożliwia na uzyskanie warstwy hydroizolacyjnej, która nie tylko prezentować się będzie nad wyraz korzystnie, ale również zachwycać będzie użytkowników ponadprzeciętnymi właściwościami izolacyjnymi przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat…i to nawet w sytuacji, gdy balkon albo taras zlokalizowany jest na terenie podmokłym lub też narażonym na niemalże nieprzerwaną ekspozycję na wilgoć. Jeżeli pragną Państwo dowiedzieć się więcej o wykonywanych przez nas izolacjach lub też złożyć zamówienie na tego typu projekt, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami – jesteśmy przekonani że będziemy w stanie Państwu pomóc, jak również rozwiać wszelkie wątpliwości, z którymi mogą się Państwo zmagać!