Inspiracje

Wnętrza w dziecięcym stylu

Kolorowy świat kojarzy się przede wszystkim ze światem dzieci. Z tym, jak najmłodsi postrzegają rzeczywistość, widząc w niej radosne barwy. Dostrzegając to, co dorosłym skupionym na ważnych sprawach tego świata, tak często umyka. Dzieci tymczasem umieją cieszyć się drobnostkami. Zwracają uwagę na detale, których my już nie doceniamy. Ich świat jest bajkowy i kolorowy. Dosłownie i emocjonalnie. Jedno pozostaje pewne – warto ten dawno utracony sposób bycia naśladować. Warto na nowo odkrywać uroki dziecięcego bycia w świecie. Pokolorujmy więc nasze wnętrza niczym kolorowanki!

Nie tylko pokój dziecięcy

Najpełniej kolorowy świat dziecka wyraża się w pokoju dziecięcym. Jeśli poszukujemy mebli, które jeszcze ubarwią i rozweselą tę bajkową krainę, to znajdziemy je tutaj: gama-sklep.com.pl. W pokoju dziecka z całą pewnością musi królować fantazja.

Pamiętajmy o jednym: dajmy najmłodszym dużo swobody, pozwólmy wyrazić kreatywność. Pójdźmy też krok dalej. Sami zainspirujmy się radosną estetyką dziecięcego pokoju i przenieśmy ją także do innych wnętrz. Na przykład do uroczej kuchni.

Kolorowe meble do kuchni

Meble do kuchni wcale nie muszą być brązowe. Możemy wybrać na przykład różowe meble kuchenne, które nawiązywać będą do uroczych pokoików dziewczęcych. Róż może dominować na całych meblach do kuchni albo stanowić jeden z elementów barwnych. Na przykład różowe szafki górne połączmy z szarymi szafkami dolnymi. W ten sposób uzyskamy interesujący od strony plastycznej efekt.

Kuchnia to doskonałe miejsce do tego, żeby w niej umieścić wielokolorowe obrazki, naklejki, figurki w dziecięcym stylu. Motywy cukierków, ciasteczek, czekoladek mogą pojawiać się tutaj dosłownie wszędzie.

Sypialnia w dziecięcym stylu

Wielu rodziców dzieli sypialnię ze swoimi dziećmi. Nawet jeśli dzieci śpią w swoich pokojach, to często nad ranem przenoszą się do łóżka rodziców. Może warto więc także to wnętrze nieco pokolorować. Na przykład tapetą w różyczki albo nawet w śpiące misie. Nie wszystko przecież musi być takie poważne i dosłowne.