Dom i Wnętrze

Wybierz eleganckie garnki i noże kuchenne

Codzienne gotowanie szybko może zmienić się w rutynę, co wpłynie negatywnie na jakość i smak posiłków. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji warto zastanowić się nad kompleksowym wyposażeniem kuchennym, które będzie wspierać nasze starania o przygotowanie wartościowych dań i przekąsek. Współcześnie producenci oferują nam wiele interesujących produktów, z których na szczególną uwagę zasługują garnki i noże.

Jaki nóż kuchenny wybrać?

W każdej kuchni powinny znaleźć się przynajmniej trzy noże: do krojenia pieczywa, mięsa i warzyw. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych propozycji – podczas kupna zwracajmy uwagę na każdy detal! Proponowane przez topowego producenta noże Gerlach odznaczają się ciekawym designem i doskonałymi parametrami technicznymi. Ostrza tworzone są ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed odkształcaniem, korozją, kruszeniem się. Projektanci zadbali o to, aby noże posiadały pewien stopień elastyczności, co ułatwi krojenie pod różnym kątem.

Na uwagę zasługuje także rękojeść oferowanych noży – jest ona tworzona z antypoślizgowych materiałów, które pozwalają na pewny chwyt noża w dłoni i bezpieczne krojenie.

Patelnie ceramiczne – smaż z przyjemnością!

Wśród chętnie wybieranych garnków do kuchni wiele mówi się o ceramicznych patelniach. Pozwolą one na szybsze i jednocześnie zdrowsze smażenie ulubionych potraw. Dzięki ceramicznej powłoce wystarczy odrobina tłuszczu, aby mięso czy ryba zostały dokładnie obsmażone. Dodatkowo ceramiczna powłoka sprawia, że potrawy nie przywierają do dna, przez co minimalizowane jest ryzyko przypalenia potraw.

Funkcjonalne garnki kuchenne

Codzienne przygotowanie potraw umożliwiają garnki – te najbardziej pożądane są dzisiaj tworzone ze stali nierdzewnej zabezpieczonej przed korozją, odkształceniem. W dnie nowoczesnych garnków stalowych umieszcza się aluminiowe dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła.