Turystyka

Wypoczynek nad jeziorem – jak go zaplanować?

Znacznie więcej uwagi poświęcamy wypoczynkowi – to niezbędne, aby regularnie regenerować siły, zbierać motywację. Szczególnie w obecnych czasach jest to ważne: większość z nas jest zmęczona pracą zawodową, nie ma możliwości aktywnego odpoczynku czy nawet wygospodarowania czasu na relaks z ulubiona książką w dłoni.
Brak odpoczynku i odstresowania się wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Zmęczenie oraz stres mogą powodować przewlekłe bóle głowy, problemy z zasypianiem, anemię czy też infekcje. Ważne jest, aby móc planować wypoczynek, najlepiej na świeżym powietrzu!

Plażowanie, sporty wodne…

Wypoczynek nad jeziorem to jeden z najlepszych sposobów na relaks – Polacy cenią sobie możliwość uprawiania sportów wodnych, plażowania, organizowania wycieczek rowerowych. W Polsce nie brakuje atrakcyjnych turystycznie jezior, jednak niewątpliwie jednym z najpopularniejszych jest Jezioro Zegrzyńskie znajdujące się w niewielkiej odległości od Warszawy. Od lat 60. jest to jedno z ulubionych miejsc Warszawiaków i innych osób – to tutaj można plażować, opalać się i korzystać z orzeźwiającej bryzy.
Obecnie miejsce to nieco różni się od zdjęć sprzed 50 lat – przede wszystkim zadbano o infrastrukturę jeziora, zapewniono turystom większe bezpieczeństwo. Obecnie wiosną, latem i wczesną jesienią działają tu liczne wypożyczalnie sprzętu żeglarskiego oraz sportowego – praktycznie każdy może za niewielką opłatą pożeglować, pograć w piłkę ręczną na piasku. W sezonie otwierane są także punkty gastronomiczne, oferujące ciepłe przekąski oraz chłodne napoje.

Na Jeziorem Zegrzyńskim funkcjonuje również kilka topowych hoteli z licznymi udogodnieniami dla gości. Jeśli zapragniemy pozostać nieco dłużej w okolicy z pewnością ich oferta wyda się nam zachęcająca. Więcej o wypoczynku w hotelu znajdziemy na stronie jachranka.pl.