Dom i Wnętrze

Wyposażenie do nowej kuchni

Kupno nowego mieszkania wiąże się z koniecznością wyposażenia go od podstaw. Przebywanie w nowej, designerskiej kuchni będzie sprawiało jeszcze większą przyjemność i satysfakcję, jeśli oprócz nowych mebli, zagoszczą w niej solidne akcesoria. Bogate wyposażenie kuchni w dobrej jakości sprzęt i dodatki nie jest fanaberią czy niepotrzebnym zbytkiem, ale koniecznością, która znacznie ułatwi codzienne obowiązki. Co kupić w pierwszej kolejności, kiedy szafki i szuflady kuchenne świecą pustkami?

Zastawa

Zestaw obiadowy i kawowy to absolutna podstawa w każdej kuchni. Warto kupić jednolity, porządny komplet, który pozwoli Ci na przyjęcie gości. Podanie kawy w różnych filiżankach albo obiad serwowany na talerzach w różnych wzorach będzie nieestetyczne i nieeleganckie. W parze z talerzami idą sztućce. Najlepiej wybierać dobrze wyważone modele ze stali nierdzewnej z dodatkiem niklu i chromu. Na stronie gerlach.pl znajdziesz bogaty wybór eleganckich sztućców, które bez obaw możesz myć w zmywarce.

Garnki i patelnie

Kolejną pozycją obowiązkową na liście rzeczy niezbędnych w nowej kuchni są garnki. Najlepiej zaopatrzyć się w solidny komplet garnków o różnych wielkościach. Warto mieć co najmniej trzy modele – duży garnek o pojemności około 5-6 litrów, uniwersalny garnek o pojemności około 3 litrów oraz mały rondelek. Kupując garnki z wysokiej jakości stali, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – zyskasz tradycyjny garnek do gotowania oraz naczynie do zapiekania. Dodatkowo, wysokiej klasy sprzęt, taki jak garnki Gerlach, możesz używać na wszelkiego rodzaju kuchenkach, włącznie z płytą indukcyjną.

Noże i deski

Każdy kucharz przyzna, że ostry nóż i gruba, drewniana deska do krojenia to podstawowe narzędzia pracy. Na początek niezbędnym minimum, które powinno pojawić się w kuchni, będą nóż szefa kuchni, nóż uniwersalny oraz mały nożyk do warzyw. Aby zachować higienę podczas przygotowywania posiłków, należy posiadać minimum dwie deski – osobną do mięsa i do warzyw.