Inspiracje

Wywrotki oraz naczepy dla pojazdów dostawczych

Pojazdy ciężarowe, ciągniki siodłowe czy samochody dostawcze są bardzo ergonomicznymi autami pomagającymi każdego dnia w transporcie międzynarodowym i międzymiastowym. Jednak same stanowiłyby tylko pojazd służący w przewożeniu ludzi. To wywrotki oraz naczepy sprawiają, że są funkcjonalnymi elementami codziennego transportu. Dlatego kompletując swoją flotę samochodów firmowych warto jest zadbać również o dobre wywrotki i naczepy – tak aby mieć z czego wybierać!

Wywrotki i naczepy – charakterystyka

 

Wywrotki i naczepy są bardzo różnorodną grupą. Zwłaszcza te drugie posiadają wiele zamienników i typów, na które zostały podzielone. Jednak ich analizę warto rozpocząć od najbardziej tradycyjnych, jednak dalej niewychodzących z mody wywrotek. To fantastyczne naczepy, które wyposażone zostały w hydrauliczne podnośniki. Są one otwartymi przyczepami przez co można je w bardzo szybki sposób załadować i rozładować. Załadunek najczęściej odbywa się za pomocą koparki. Do rozładunku wystarczy jedynie ustawienie się w danej pozycji i podniesienie mechanizmu hydraulicznego. Wtedy wywrotka unosi się, a przewożony towar sypki samoistnie spada na ziemię pod wpływem praw grawitacji.

Co do naczep tutaj przedsiębiorcy mają już o wiele większy wybór. Najczęściej rodzaj naczepy wybierany jest w zależności od wartości, wielkości i ilości przewożonych materiałów. Przykładowo największe naczepy plandekowe najczęściej wykorzystywane są w międzynarodowym przewozie. Ze względu na możliwość nadrukowania na nich dowolnej ilustracji bywają też żywą, jeżdżącą reklamą! Jednak niektórzy posiadają sprawne metody włamania się do plandek. Dlatego przewożąc bardziej wartościowe towary większa ilość przedsiębiorców decyduje się na tak zwane skrzynie zamknięte z każdej strony finalnie zakończone kłódką.

Podsumowanie

 

Wywrotki i naczepy to tylko przykłady przyczep, których regularnie używa się w handlu przewozowym. Ich funkcjonalność i popularność jest największa – dlatego zostały wyciągnięte ,,na świecznik”. Jednak warto nie zapominać o naczepach specjalistycznych, kurtynach czy firanach…