Dom i Wnętrze

Zielony kolor we wnętrzu – natura i wyciszenie

Kolory budują nasz świat w sposób elementarny. Często je doceniamy, dostrzegamy i podziwiamy – na przykład gdy oglądamy dzieła malarskie lub kwitnące kwiaty. Często jednak kolory jakby pozostają niezauważalne, choć stanowią tło dla naszego bycia. Widzimy je, ale nie patrzymy na nie z uwagą. Tymczasem one działają na nas, bo kreują pewien klimat, który w dużej mierze decyduje o samopoczuciu. Nauczmy się więc doceniać kolory, czytać je i wykorzystywać do kreowania pozytywnych doznań.

Zielono w duszy i w przestrzeni

Kolor, który wyróżnia się spośród innych, to zieleń. Wyróżnienie polega tutaj na ewidentnym odwołaniu się do potencjalności i urody natury. Także na sprzyjaniu wyciszeniu, uspokojeniu, osiągnięciu pewnej łagodności duchowej. Zieleń to optymizm i moc w jednym, czyli doznania, których tak bardzo potrzebujemy obecnie. Jeśli szukamy mebli, które stworzą podstawę dla zielonej aranżacji, to z pewnością atrakcyjne propozycje są tutaj: gama-sklep.com.pl.

Zielone przestrzenie i aranżacje

Kolor zielony to także odpowiedź na pytanie o to, jak udekorować pokój młodzieżowy, bo zieleń działa relaksująco i uspokajająco, a zarazem może stanowić bazę dla designerskich mebli. Tę barwę coraz chętniej też wybieramy do kuchni – zarówno do tej w wersji minimalistycznej jak i rustykalnej. Zieleń jest zarówno nowoczesna jak i retro – wszystko zależy od tego, w jaki sposób prezentuje się w danym projekcie.

Zielone inspiracje

Dlatego wprowadzajmy tę barwę do naszego świata. Malujmy na zielono wielkie salony i małe zakamarki. Zieleń może dominować w kuchni, gdy wybierzemy zielone szafki kuchenne oraz blaty w tym kolorze. Równie pięknie zaprezentują się zielone komplety mebli tapicerowanych w salonie. Zieleń bardzo ładnie (bo naturalnie) zaprezentuje się jako tło dla mebli w kolorze drewna.