Dom i Wnętrze

Zmień swój ogród w wyjątkową przestrzeń wypoczynkową!

Przydomowy ogród to idealne miejsce do podziwiania zmian zachodzących w przyrodzie. Nie trzeba wiele pracy i umiejętności, aby blisko domu stworzyć wyjątkowy ogród pełen kwiatów. Dzięki licznym sklepom ogrodniczym zaopatrzymy się we wszystko, co potrzebne do stworzenia wspaniałej przestrzeni ogrodowej blisko nas.

 

Czy musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby zmienić nasz ogród?

Zdecydowanie nie – wystarczą dobre chęci, nieco wiedzy oraz odpowiednie narzędzia i oczywiście kwiaty. Szeroki wybór roślin znajdziemy na stronie Bilscy.info – cebulki kwiatowe dostępne na stronie producenta pochodzą od najlepszych dostawców z całej Europy i posiadają niezbędne certyfikaty. W sklepach ogrodniczych znajdziemy niezbędne elementy do sadzenia: niewielkie grabie, łopaty i łopatki, ale także ziemię uniwersalną, która sprawdzi się zarówno w doniczkach, jak i do wzbogacania ziemi blisko domu. Z pewnością warto poczytać nieco o czasie sadzenia i wegetacji roślin, które najbardziej nas interesują. Ważne będzie także określenie, jakie rośliny pragniemy zasadzić.

 

Co sadzić, by cieszyć się wspaniałym ogrodem?

Chcąc cieszyć się wspaniałymi kwiatami w ogrodzie w okresie lata warto zadbać o to, aby wczesną wiosną umieścić w ziemi upatrzone wcześniej cebule. Co sadzić? Z pewnością warto postawić na mieczyki – te wspaniałe kwiaty doskonale prezentują się przy płotach czy ścianach domu, a szeroki wybór odmian sprawi, że stworzymy kolorową mozaikę. Ciekawą propozycją są również lilie, dorastające do 1 metra wysokości. Tu także zachwyci nas  różnorodność kolorów.

Warto również rozważyć gotowe sadzonki, np. lawendy. Lawenda doskonale prezentuje się w ogrodach, jak i na tarasach – sadzona w doniczkach. W okresie kwitnienia wspaniale pachnie, odstrasza również komary.