Inspiracje

Jak wybudować dom niskim kosztem?

Własny dom z ogrodem to marzenie wielu Polaków – większa przestrzeń dla siebie i rodziny, większa prywatność. Zanim jednak zaczniemy myśleć o aranżacji własnego ogrodu musimy zdać sobie sprawę z tego, jak wielkie koszty i wyrzeczenia czekać nas będą podczas budowy. Czy możliwe jest wybudowanie domu bez kredytu? Tak – wystarczy zainteresować się domami w konstrukcji szkieletowej.

Dom z drewna w Polsce – czy to możliwe?

Domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowały do nas ze Skandynawii i Kanady. W miejscach tych nie brakuje drewna, przez co bez trudu można wykorzystywać je jako główny materiał budulcowy. W Polsce również ten rodzaj budownictwa staje się coraz bardziej popularny – nie chodzi jednak o drewno, a o cenę. Szacuje się bowiem, że domy w konstrukcji szkieletowej są o ok. 35% tańsze!
Jak budowany jest dom drewniany? Na początku konieczny jest projekt. Te zapewni nam firma mawit.com.pl i zajmie się ich kompleksowym wzniesieniem. Wśród licznych projektów największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Każdy z projektów zakłada wiele wolnej przestrzeni wewnątrz, liczne oka, dobrą ustawność.
Aby rozpocząć budowę nie ma konieczności oczekiwania na ładną pogodę – to zasługa zastosowania drewna jako głównego budulca. Dodatkowo jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Nie ma potrzeby oczekiwania na schnięcie innych części.
Budowa może trwać od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany właścicielowi – stan surowy zamknięty czy stan deweloperski.

Czy domy drewniane staną się modne?

Zdecydowanie tak – głównym powodem jest ich cena oraz możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki. Druga ważna kwestia to szybkość budowy oraz możliwość rozbudowania domu w późniejszym okresie.

ard.net https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ louds.pl