Inspiracje

Aranżacja wnętrz to zabawa

Często powierzamy profesjonalistom zadanie urządzania wnętrz, zdając się na ich wiedzę i zdolności. Warto jednak spróbować samemu zająć się aranżacją pomieszczeń. To może być fascynujące przedsięwzięcie i doskonała zabawa. Współczesna estetyka pozwala nam na taką frajdę, gdyż w dużej mierze opiera się na mieszaniu elementów pochodzących z różnych źródeł.

W stylu pop-art

Na taką zabawę stylistyczną na pewno zezwala sztuka XX wieku. Na przykład barwna i szalona pop-art. Zabawa symbolami kultury połączona z mocną barwą. Nasze mieszkanie może zaskakiwać stylizacją w duchu pop-art już od samego progu. Designerskie meble do przedpokoju wspaniale uzupełni wielkoformatowy obraz, grafika lub zdjęcie w duchu prac z lat sześćdziesiątych.

Również kuchnię można urządzić w tym zwariowanym stylu, który sam w sobie jest zabawą z tradycją i kodem kulturowym. Tanie meble do kuchni i komiksowa lodówka oklejona w całości naklejką. Podobnie można potraktować zmywarkę, nadając jej znaczenie, przyklejając do niej wybrany obraz. Na przykład fastfoodowy symbol naszej rzeczywistości albo kolorowe ciastko.

W stylu glamour

Wnętrze w stylu glamour także dostarczy nam wiele frajdy stylizacyjnej. Zachować trzeba dystans, który pozwoli nam faktycznie bawić się tą stylistyką, a nie bezmyślnie ją kopiować. W takim olśniewającym miejscu sprawdzi się wszystko, co błyszczy. Szafy i komody z połyskiem, lustra w pozłacanych ramach, szklane blaty.

W stylu industrialnym

Styl postindustrialny narodził się z fascynacji przeszłością przemysłowego świata. Wszystko zaczęło się od opuszczonych zakładów produkcyjnych i fabryk, które zamieniano w mieszkania prywatne. Tak powstał modny obecnie styl industrialny. Podkreślą go metalowe meble, nawiązujące do wyposażenia fabrycznego. Skromne lampy, betonowe powierzchnie, elementy instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *